Ar kada nors pastebėjote, kad jūsų dviračio našumas sumažėjo, grandinė girgžda arba atrodo surūdijusi? Šie požymiai gali būti įspėjimas, kad turėtumėte imtis veiksmų ir atlikti dviračiui būtiną valymą ir priežiūrą. Šiame tinklaraščio įraše atskleisime dviračio plovimo pagrindus ir konkrečiai aptarsime dviračio grandinės valymo svarbą - svarbiausią žingsnį užtikrinant optimalų dviračio veikimą.


Visų pirma, kodėl dviračio valymas toks svarbus? Paprastai tariant, švarus dviratis yra laimingas dviratis. Reguliarus valymas ne tik padeda išlaikyti bendrą estetinį dviračio vaizdą, bet ir prailgina jo tarnavimo laiką, sumažina mechaninių problemų ir pagerina važiavimo patirtį.


Pradėkime nuo pagrindų, sužinokime, kaip valyti dviračio grandinę. Kodėl daugiausia dėmesio reikia skirti grandinei? Todėl, kad tai vienas svarbiausių jūsų dviračio pavaros sistemos komponentų. Švariai valant dviračio grandinę galima smarkiai pagerinti perjungimo našumą ir prailginti visos pavaros tarnavimo laiką.


Procesas pradedamas nuo grandinės apžiūros, ar ant jos nėra purvo, nešvarumų ir bet kokių nusidėvėjimo požymių. Tada naudokite dviračio grandinės valymo prietaisą. Šis specializuotas įrankis uždengia grandinę, o jo viduje yra šepetėliai, kuriais ji švariai nušveičiama minant pedalus. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai užpildyti jį nuriebalinimo priemone, pritvirtinti prie grandinės ir minti pedalus atgal, kad grandinė būtų kruopščiai išvalyta.


Tačiau ką daryti, jei neturite specialaus dviračio grandinės valymo prietaiso? Nesijaudinkite. Galite naudoti tvirtą šepetį grandinei nušveisti, kol ji dar ant dviračio, arba nuimti grandinę ir pamerkti ją į nuriebalinimo priemonę.


Kruopščiai išvalę grandinę, nuplaukite ją vandeniu ir išdžiovinkite, kad nerūdytų. Jai išdžiūvus, nepamirškite jos sutepti, kad ji sklandžiai veiktų. Gerai sutepta grandinė sumažina trintį, pailgina grandinės tarnavimo laiką ir suteikia daugiau malonumo važiuojant.


Tačiau dviračio grandinės valymas yra tik viena istorijos dalis. Dėmesio reikia ir visam dviračiui. Štai čia ir išryškėja visapusiško dviračio plovimo svarba.


Kad dviračio plovimas būtų veiksmingas, pradėkite nuo dviračio plovimo su vandeniu, kad pašalintumėte palaidus nešvarumus ir dulkes. Tada dviračio rėmui, ratams ir kitiems komponentams nušveisti naudokite dviračių valiklį arba švelnų muilo tirpalą. Ypatingą dėmesį skirkite vietoms, kuriose yra įsisenėjusių nešvarumų ar riebalų. Sunkiai pasiekiamoms vietoms gali praversti minkštas šepetėlis arba senas dantų šepetėlis.


Baigę šveisti, kruopščiai nuplaukite dviratį, kad neliktų muilo ar valiklio, nes jie gali sukelti dviračio komponentų koroziją. Po skalavimo švaria šluoste kruopščiai nusausinkite dviratį, ypač metalines dalis, kad nesurūdytų.


Galiausiai nepamirškite iš naujo sutepti judančių dviračio dalių, pavyzdžiui, grandinės, bėgių perjungiklių ir stabdžių šarnyrų, kad užtikrintumėte sklandų veikimą be trinties.


Apibendrinant galima pasakyti, kad švarus dviratis ne tik gerai atrodo, bet ir geriau veikia. Nesvarbu, ar esate aistringas dviratininkas, ar važiuojate retkarčiais, labai svarbu išmanyti dviračio plovimo ir dviračio grandinės valymo pagrindus. Iš pradžių gali atrodyti, kad tai šiek tiek pastangų reikalaujantis darbas, tačiau laikui bėgant pamatysite, kad tai yra naudinga jūsų dviračių sporto dalis. Nelaukite, kol jūsų dviratis ims maldauti valymo - būkite aktyvūs, naudokite patikimą dviračių valiklį ir dviračių priežiūrą paverskite savo kasdienybės dalimi.