Vaikai ant ratų: Kaip parinkti vaikui tinkamą dviratį.
Iš pradžių gali atrodyti, kad išrinkti tinkamą dviratį savo vaikui yra nesudėtinga užduotis. Tačiau, jei kada nors esate atsidūrę didžiulėse dviračių parduotuvės prieigose arba naršę po begalę pasirinkimų internete, žinote, kad tai nėra taip paprasta, kaip atrodo. Dviračių dydžių, stilių ir tipų gausa iš tiesų gali būti pribloškianti. Šio vadovo tikslas - pasirūpinti, kad dviračio pirkimas būtų ne toks bauginantis ir gerokai malonesnis.
Pradėkite nuo amžiaus ir ūgio
Pirmasis veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti renkant dviratį vaikui, yra jo amžius ir ūgis. Dviračio dydis, paprastai matuojamas pagal ratų skersmenį, turėtų atitikti dabartinį jūsų vaiko ūgį. Per didelis dviratis gali būti sunkiai valdomas ir potencialiai pavojingas, o per mažas - nepatogus ir trukdantis lavinti įgūdžius.
Pavyzdžiui, 12 colių dviratis paprastai tinka 2-3 metų vaikui, o 8-12 metų vaikui gali prireikti 24 colių dviračio. Tačiau ūgis yra ne mažiau svarbus, o gal net svarbesnis aspektas, nes to paties amžiaus vaikų ūgis gali labai skirtis. Todėl rekomenduojame vadovautis dviračių dydžių lentelėmis, kad dviratis tiktų kuo tiksliau. Atminkite, kad vaikas, sėdėdamas ant balnelio, kojomis turėtų liesti žemę.
Svarbu svoris
Kitas svarbus aspektas yra dviračio svoris. Idealiu atveju dviračio svoris neturėtų viršyti 40 % vaiko svorio. Per sunkų dviratį vaikui bus sunku manevruoti, todėl jis gali prarasti susidomėjimą važinėjimu. Taip pat gali kilti saugumo problemų, nes jam gali būti sunku jį suvaldyti. Nors lengvi dviračiai paprastai kainuoja brangiau, investicijos vertos dėl didesnio saugumo ir lengvesnio naudojimo.
Tinkamo tipo pasirinkimas
Pasirinkto dviračio tipas turėtų atitikti tai, kur jūsų vaikas daugiausia važinės. Jei vaikas daugiausia važinės lygia danga arba parkuose, tinkamas pasirinkimas būtų plentinis arba hibridinis dviratis. Tačiau jei planuojama važiuoti bekele ar nelygiu paviršiumi, idealiai tiktų kalnų dviratis su tvirta konstrukcija ir platesnėmis, gumbuotomis padangomis, kad būtų geresnis sukibimas.
Saugumas pirmiausia
Nesvarbu, kaip jūsų vaikas džiaugiasi naujuoju dviračiu, saugumas visada turėtų būti svarbiausias prioritetas. Įsitikinkite, kad dviratis turi patikimą stabdžių sistemą. Mažesniuose vaikiškuose dviračiuose paprastai būna įrengti stabdžiai, aktyvuojami minant pedalus atgal, o didesniuose dviračiuose - rankiniai stabdžiai.
Atšvaitai - dar viena svarbi saugos priemonė, kuri padidina matomumą, ypač esant prastam apšvietimui. Taip pat galite pagalvoti apie dviratį su skambučiu arba garso signalu, kad vaikas galėtų įspėti kitus apie savo buvimą. Šias saugos priemones visada derinkite su tvirtu šalmu, kelių ir alkūnių apsaugomis.
Galimybė reguliuoti ir kokybė
Puikus dviratis jūsų vaikui - tai dviratis, kuris auga kartu su juo. Rinkitės dviračius su reguliuojamais vairais ir sėdynėmis, nes juos galima keisti pagal vaiko ūgį jam augant.
Kokybė ir ilgaamžiškumas yra kiti svarbūs veiksniai. Iš tvirtų, aukštos kokybės medžiagų pagamintas dviratis atlaikys kritimus ir smūgius - neišvengiamus jūsų vaiko mokymosi kelionės aspektus. Ilgaamžis dviratis ne tik išgelbės jus nuo dažno remonto ar dviratuko keitimo, bet ir užtikrins jūsų vaiko saugumą.
Balansiniai dviratukai pradedantiesiems
Jei perkate mažesniam vaikui arba pradedančiajam, apsvarstykite balansinio dviratuko pasirinkimą. Balansiniai dviračiai, kaip rodo pavadinimas, skirti padėti vaikams išmokti pusiausvyros ir valdymo įgūdžių. Šiuose dviračiuose nėra pedalų, todėl vaikai pirmiausia gali sutelkti dėmesį į pusiausvyros mokymąsi. Kai jiems tai pavyks, bus lengviau pereiti prie dviračio su pedalais.
Lengvas surinkimas ir priežiūra
Kai kurie dviračiai būna iš dalies surinkti, kiti - visiškai surinkti. Jei jums patogu naudotis įrankiais ir instrukcijomis, iš dalies surinktas dviratis gali būti tinkamas pasirinkimas. Tačiau, jei dviračio surinkimas kelia baimę, rinkitės visiškai surinktą dviratį.
Nepriklausomai nuo surinkimo būdo, įsitikinkite, kad dviratį lengva prižiūrėti. Ieškokite dviračio su gerai sukonstruotu rėmu, tvirtomis padangomis ir aukštos kokybės sudedamosiomis dalimis, kuris būtų atsparus nusidėvėjimui ir nereikėtų dažnai taisyti.
Patogumas ir mokomieji ratukai
Norint maloniai važinėti dviračiu, labai svarbu užtikrinti komfortą. Įsitikinkite, kad dviračio sėdynė yra paminkštinta, o vairas yra vaikui tinkamo lygio. Vaikas turėtų galėti patogiai laikyti vairą ir pernelyg neišsitiesti rankomis.
Pradedantiesiems dviratininkams mokomieji ratukai gali sustiprinti pasitikėjimą savimi. Jie leidžia vaikui sutelkti dėmesį į mokymąsi minti pedalus ir vairuoti, nesirūpinant, kaip išlaikyti pusiausvyrą. Tačiau labai svarbu prisiminti, kad mokomieji ratukai turėtų būti tik laikina priemonė. Kai vaikas pradės geriau jaustis, palaipsniui pakelkite mokomuosius ratukus arba juos nuimkite, kad padėtumėte vaikui lavinti pusiausvyrą ir koordinaciją.
Išvada
Ieškant tobulo dviračio vaikui gali prireikti šiek tiek tyrinėjimų ir kantrybės, tačiau džiaugsmas vaiko veide, kai jis pirmą kartą pasivažinėja, viską atperka.
Nepamirškite, kad svarbiausia ne tik nupirkti dviratį, bet ir ugdyti meilę lauko pramogoms, mokyti naujų įgūdžių, o svarbiausia - suteikti savarankiškumo ir nuotykių pojūtį. Sėkmingo važiavimo dviračiu!
Palikti komentarą